Performance – Ξενάγηση στην έκθεση του Γιώργου Γεροντίδη, A flock of fakes: ορισμοί του μη φυσικού [25/5 2023]
![](https://i0.wp.com/techno-logia.gr/wp-content/uploads/2023/05/348914314_749632143570513_4676735691278433171_n.jpg?resize=1140%2C760&ssl=1)
[PERFORMANCE-ΞΕΝΑΓΗΣΗ] [ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΓΥΑΛΙΟΥ]
25 Μαΐου 2023 | 18:00
MOMus-Μουσείο Άλεξ Μυλωνά
(Πλ. Αγίων Ασωμάτων 5, Θησείο, Αθήνα)
Αντλώντας έμπνευση από την εγκατάσταση «Εργοστάσιο θαλάσσιου γυαλιού» στην έκθεση «Γιώργος Γεροντίδης. A flock of fakes: ορισμοί του μη φυσικού» μέσα από την οποία ο ίδιος προτείνει νέους τρόπους να αποκωδικοποίησουμε, να ερμηνεύσουμε και να κατηγοριοποιήσουμε το φυσικό μας περιβάλλον και κατ’ επέκταση να δούμε εκ νέου τη μουσειακή καταγραφή και παρουσίαση του, ο εικαστικός Δημήτρης Αμελαδιώτης πραγματοποιεί πρόγραμμα περφορμανς-ξεναγήσεων.